Meksikalı boksör, Montreal’de nakavt olduktan günler sonra hayatını kaybetti

Meksikalı genç boksör Jeanette Zacarias Zapata, Avustralya’da profesyonel bir boks karşılaşmasında nakavt edildikten 5 gün sonra hayatını kaybetti. Kadınlar orta siklette mücadele eden 18 yaşındaki Zapata, Cumartesi günü Montreal’de GVM Gala International’da Marie Pier Houle’ye nakavt olarak mağlup olmuş ve turnuvaya veda etmişti.

Avustralya’da düzenlenen bir turnuvada profesyonel boks mücadelesine çıkan Meksikalı boksör Jeanette Zacarias Zapata, rakibinden aldığı sol aparkat ve sağ kanca darbeleri sonrası ringde nöbet geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. 18 yaşındaki Meksikalı boksörün hastanede 5 gün süren yaşam mücadelesi ölümle sonuçlandı. Dövüş organizatörü Yvon Michel, Meksikalı boksörün ölüm haberini sosyal medya hesabından duyurdu. Michel açıklamasında, “Ailesinin bir temsilcisinden Jeanette Zacarias Zapata’nın bu öğleden sonra saat 15:45’te vefat ettiğini büyük bir üzüntü ve ıstırapla öğrendik” dedi.

RAKİP BOKSÖR HOULE, İNSTAGRAM’DAN ÜZÜNTÜSÜNÜ DİLE GETİRDİ

18 yaşındaki Meksikalı boksörü nakavt eden Marie Pier Houle, rakibinin vefat haberini büyük bir üzüntü ile karşıladı. İnstagram hesabından açıklama yapan Houle, “Boks birçok risk ve tehlike taşır. Bu bizim işimiz, bizim tutkumuz. Asla ve sonsuza kadar, bir rakibi ciddi şekilde incitme niyeti planlarımın bir parçası değil.” dedi.

Dünya Boks Federasyonu, hayatını kaybeden Zapata için saygı duruşunda bulunma kararı aldı. Federasyon Başkanı Mauricio Sulaiman, “Jeanette’in ailesine ve arkadaşlarına en derin taziyelerimizi gönderiyoruz. Nur içinde yatsın.” açıklamasını yaptı.
 
Top