Koronavirüs tartışması nedeniyle Brezilya-Arjantin maçı durduruldu

Katar’ın ev sahipliği yapacağı 2022 Dünya Kupası eleme mücadelesinde Brezilya ile Arjantin karşı karşıya geldi. Brezilya Ulusal Sağlık Kurulu yetkililerinin sahaya girmesiyle maç 6. dakikada durdu. Brezilya Ulusal Sağlık Kurulu yetkilileri, İngiltere’den gelen Arjantinli oyuncular Martinez, Lo Celso, Romero ve Buendia’yı karantinaya almak için sahaya girdi. Arjantin Futbol Federasyonu maçın askıya alındığını duyurdu.

Brezilya, Arjantin, Messi, Neymar

BREZİLYA SAĞLIK KURULU YETKİLİLERİ SAHAYA GİRDİ

2022 Dünya Kupası Güney Amerika elemelerinde Brezilya ile Arjantin arasındaki mücadele, yeşil sahalarda daha önce eşi yaşanmayan bir olay nedeniyle durduruldu. Maç başladıktan birkaç dakika sonra Arjantinli oyuncular, Brezilya Sağlık Kurulu yetkililerinin sahaya girmeye teşebbüs etmesinin ardından maçı yarıda bırakarak hakemle birlikte soyunma odasına yöneldi.

ARJANTİNLİ 4 OYUNCUYU KARANTİNAYA ALMAK İSTEDİLER

Brezilya Sağlık Kurulu, Arjantin Milli Takımı’nın İngiltere Premier Ligi’nde forma giyen oyuncuları Emiliano Martinez, Giovani Lo Celso, Cristian Romero ve Emiliano Buendia’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında maç öncesinde sınır dışı edilmesini talep etti. Karşılaşma öncesinde sorunun çözülmemesinin ardından yetkililer, maç esnasında bu oyuncuları karantinaya almak istedi ve maç yarıda kaldı.

Brezilya, Arjantin, Messi, Neymar

İKİ TAKIM DA OYNAMAK İSTEDİ

Arjantin Teknik Direktörü Lionel Scaloni, “Yetkililer maçın ortasında sahaya girmek yerine neden maç öncesi otele gelip bizimle konuşmadı? Çok üzücü. Suçlayacak birini aramıyorum, şu anda zamanı değil. Bu maçın büyük bir kutlama şeklinde olması gerekiyordu ama ne yazık ki böyle bitti. Bir teknik adam olarak ben oyuncularımı savundum. Bize hiçbir zaman bu oyuncuların oynayamayacağı söylenmedi. Biz oynamak istedik, Brezilyalı oyuncular da öyle.” dedi.

MESSİ: BU BÜYÜK BİR REZALET, BURASI SİRK!

Arjantin Kaptanı Lionel Messi ise meydana gelen olaylara, “3 gün önce geldiğimizde bizi gönderebilirlerdi, maçın başlamasını niye bekliyorlar ki! Bu büyük bir rezalet, burası sirk!” şeklinde tepki gösterdi.

Brezilya Sağlık Kurulu CEO’su Antonio Barra Torres de “4 Arjantinli oyuncunun sınır dışı edilmesi için izole edilme kararı alındı ancak Arjantin kafilesi bu karara saygı duymadı. Stadyuma girdiler ve sahaya çıktılar. İtaatsizlik silsilesi.” yorumunu yaptı.

Brezilya, Arjantin, Messi, Neymar

MAÇLA İLGİLİ SON KARARI FIFA VERECEK

Arjantin Futbol Federasyonu, resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaştığı bilgilendirmede maçın askıya alındığını açıkladı. CONMEBOL (Güney Amerika Futbol Federasyonları Birliği) de maçın askıya alındığını ve hakem ile gözlemcilerin karşılaşma hakkındaki raporu FIFA Disiplin Komitesi’ne ileteceğini duyurdu. Maçla ilgili son kararı FIFA verecek.

ARJANTİN, BREZİLYA’YI FIFA’YA ŞİKAYET EDECEK

Yaşananların ardından Arjantinli yöneticiler, Brezilya hükümeti ve Brezilya Sağlık Kurulu’nu FIFA’ya şikayet edeceklerini duyurdu.

SON 14 GÜNDE İNGİLTERE’DE BULUNANLARA İZİN VERİLMİYOR

Yetkililer, 4 futbolcunun son 14 günde İngiltere’de bulunmasına rağmen, göç idaresinin Brezilya’ya girmek için istediği yeminli beyanda son 14 günde İngiltere’de bulunmadığına dair belge imzaladığını belirtti.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dMessi, Arjantin formasıyla ilk kupasını kazandı​

    dBu şarkı böyle bitmemeliydi: Messi​

    dO rekor artık Cristiano Ronaldo’nun​Brezilya’da salgınına karşı uygulanan önlemler kapsamında, son 14 günde İngiltere, Güney Afrika, Kuzey İrlanda ve Hindistan’da bulunan kişilerin ülkeye girmesine izin verilmiyor.
 
Top